Pyrzyccy policjanci odzyskali zestaw pojazdów o wartości miliona euro

REDAKCJA PYRZYCE.NASZEMIASTO.PL
Udostępnij:
W minioną środę (01.04) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach odnaleźli na terenie powiatu zestaw pojazdów, który dzień wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego mienia to ponad 4 i pół miliona złotych.

Mieszkaniec województwa lubuskiego, a zarazem pracownik niemieckiej firmy przebywający aktualnie w kraju, powiadomił policjantów, iż na terenie powiatu pyrzyckiego ma znajdować się zestaw pojazdów należący do firmy w której pracuje. Zgłaszający informację uzyskał z centrali firmy znajdującej w Niemczech. Dane o prawdopodobnej lokalizacji skradzionych pojazdów udostępniła specjalistyczna monitorująca pozycję GPS pojazdów wyposażonych w tego rodzaju nowoczesne elektroniczne zabezpieczenie antykradzieżowe.

Policjanci w oparciu o uzyskane dane, na parkingu znajdującym się w pobliżu stacji benzynowej odnaleźli ciągnik siodłowy wraz z naczepą oraz maszyną do frezowania asfaltu odpowiadający opisowi podanemu przez mężczyznę.
Funkcjonariusze ustalili, że tablice rejestracyjne umieszczone na zestawie pochodzą od innych pojazdów. Po weryfikacji numerów VIN pojazdów potwierdzono, iż pojazdy zostały utracone na terenie Niemiec poprzedniego dnia.

Z informacji uzyskanych od zgłaszającego, wynika, że wartość pojazdów wraz z maszyną wynosi milion euro. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności tej sprawy.

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Dodaj ogłoszenie