Gmina Pyrzyce. Nalał sobie 200 litrów paliwa i zywczajnie odjechał

redakcja
Udostępnij:
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali mieszkańca powiatu myśliborskiego, który dokonał kradzieży paliwa na stacji paliw na terenie powiatu pyrzyckiego. Mężczyzna przyznał się do winy, ponadto jak się okazało dokonał on szeregu kradzieży paliwa na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W 2019 roku, pod koniec września, na jednej ze stacji benzynowych w powiecie pyrzyckim doszło do kradzieży paliwa. Sprawca przyjechał samochodem marki VW po czym zatankował ponad 200 litrów paliwa po czym nie uiszczając rachunku odjechał z miejsca. Z zebranych materiałów w sprawie ustalono, że tablice rejestracyjne w jakie wyposażony został pojazd były kradzione.

Kryminalni prowadząc swoje dalsze czynności trafili na ślad mieszkańca powiatu myśliborskiego.

Funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania pojazdu należącego do 40-latka ujawnili tablice rejestracyjne, które zostały skradizone w powiecie stargardzkim.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone że, mężczyzna usłyszy jeszcze kilka zarzutów, ponieważ dopuścił się on szeregu kradzieży paliwa na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Postanowieniem sądu najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi w areszcie.

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Dodaj ogłoszenie