Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Pyrzycach, najważniejsze wydarzenia od 3.05 do 9.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.05 do 9.05.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.05 do 9.05.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Pyrzyc, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.05 a 9.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „W Pyrzycach spadnie deszcz. Kiedy będzie padać? Prognoza opadów dla Pyrzyc”?

Przegląd tygodnia Pyrzyce od 3.05 do 9.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W Pyrzycach spadnie deszcz. Kiedy będzie padać? Prognoza opadów dla Pyrzyc

Meteorolodzy zapowiadają nadejście deszczowej pogody. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu w Pyrzycach w najbliższych 10 dniach wynosi 90%. Który dzień w Pyrzycach, w najbliższych 10 dniach, będzie najbardziej deszczowy? Każdego dnia możliwe są opady deszczu. Najbardziej deszczowym dniem ma być poniedziałek 11.05.2020. Dzienne opady deszczu mogą wynieść 6,4 mm. Warto nie zapominać o parasolach.

📢 W weekendy już można odwiedzać Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Trzeba po nim chodzić w ochronnych maseczkach i z 2 m odstępami ZDJĘCIA

Byliśmy dziś w Ogrodzie Dendrologiczym w Przelewicach. Zjechali tam mieszkańcy z różnych części naszego województwa, by w słoneczny dzień spędzić czas na świeżym powietrzu. Rozkoszując się soczystą zielenią, ciesząc oczy kolorami kwiatów, podglądając dumne pawie. To prawdziwe wytchnienie po prawie dwóch miesiącach izolacji, spowodowanych trwającą wciąż epidemią koronawirusa.

📢 Czego nie wiemy o koronawirusie? Najważniejsze pytania ciągle pozostające bez odpowiedzi

Pandemia koronawirusa zaczęła się na początku 2020 r. Minęło już prawie pół roku, ale ciągle niewiele wiemy o SARS-CoV-2. Mnóstwo pytań pozostaje bez odpowiedzi. Naukowcy z całego świata skupiają swoje wysiłki na analizie dostępnych danych, niestety, na razie skutek tych starań jest raczej mizerny. Nadzieje przy wielu odkryciach okazały się płonne – raz po raz odrzucane są z terapii Covid-19 leki, które początkowo ogłaszane były jako przełomowe. Na szczęście modele matematyczne wskazują, że epidemia traci na sile.

Tygodniowa prasówka 3.05-9.05.2020 Pyrzyce: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Pyrzycach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Galerie handlowe znów otwarte, wyborów 10 maja nie będzie. Zobacz, co ważnego wydarzyło się w Polsce i na świecie w ostatnim tygodniu

Przygotowaliśmy przegląd najistotniejszych informacji z kraju i ze świata, które wydarzyły się w ostatnim tygodniu. To był pierwszy tydzień drugiego etapu odmrażania gospodarki. Otwarte zostały galerie handlowe. Gorąco było również w polityce. Porozumienie Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina doprowadziło do tego, że wybory prezydenckie 10 maja się nie odbędą.

📢 75. rocznica końca wojny w Europie. Ciche obchody, odwołane defilady

Cała zachodnia Europa świętowała wczoraj 75 rocznicę zakończenia II wojny w Europie. Tym razem głośniej było o polskich żołnierzach, którzy walczyli po stronie aliantów, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, wielkie uroczystości odwołano.

📢 Najsłynniejsi polscy celebryci. Jak spędzają czas w swoich domach? Zobacz zdjęcia!

Czy jest coś, co potrafi rozgrzać opinię publiczną bardziej, niż nowe zdjęcia gwiazd w sieci? Chyba tylko prywatne zdjęcia gwiazd w sieci. A tych, w ostatnich tygodniach, pojawiło się sporo na Instagramie.

📢 Grand Press Photo 2020! Zobacz nominowane zdjęcia w polskim konkursie fotografii prasowej. Mamy nominacje w kategorii ludzie!

Jury XVI edycji Grand Press Photo nominowało do finału konkursu 266 zdjęć 61 autorów. Wśród nich fotoreporterzy na co dzień pracujący w naszych gazetach, należących do Polska Press Grupy - nominowana jest Karolina Misztal z "Dziennika Bałtyckiego" za zdjęcie z obchodów 39. rocznicy podpisania gdańskich porozumień sierpniowych oraz Łukasz Gdak z "Głosu Wielkopolskiego" za zdjęcie z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości wręczenia medali za organizację obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Ich zdjęcia prezentujemy na początku galerii.
W tegorocznej edycji GPP w jury zasiadają: Pieter Ten Hoopen, Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz. 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland zostały przez nich nominowane do finału konkursu GPP.
Na nominowane prace po raz pierwszy mogą głosować widzowie - autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma Nagrodę Internautów.
Zwycięzców poznamy 13 maja.

Zobacz galerię nominowanych zdjęć!

📢 Obawiasz się zwolnienia? Te sygnały świadczą, że masz rację

Choć wydaje nam się, że jesteśmy wzorowymi pracownikami i żadne zwolnienia nam nie groźne, rzeczywistość może okazać się inna. W dzisiejszych czasach żaden pracownik nie może być pewien swojego etatu. Redukcja zatrudnienia, słabe wyniki finansowe, konieczna restrukturyzacja - powodów do zwolnienia może być wiele. Jeśli przełożony unika rozmowy z nami lub do firmy niespodziewanie przychodzi nowy pracownik na podobne stanowisko, to mogą być znaki, że szef będzie chciał nas zwolnić.

📢 Zakazy dla kobiet na świecie: te absurdy ograniczają ludzką wolność. Są też dowodem na olbrzymie nierówności płciowe

Dysproporcje w wynagrodzeniach, zabójstwa honorowe, molestowanie seksualne, przemoc, ograniczenia praw i swobód - ze wszystkim tym każdego dnia borykają się kobiety na całym świecie. W wielu krajach pozwala na to prawo. Jakie najbardziej absurdalne zakazy dotykają płeć żeńską? Ciężko uwierzyć, że mówimy tu o XXI wieku.

📢 Pyrzyczanin Marek Malman wydał powieść fantasy. "Król Myśli" już na półkach w księgarniach

Marek Malman to autor powieści fantasy "Król Myśli", której premiera pierwszego tomu miała miejsce 3 grudnia 2019 r. w Kaplicy Świętego Ducha w Pyrzycach.

📢 Wracasz do pracy? O to powinien zadbać twój pracodawca. Państwowa Inspekcja Pracy przygotowała zalecenia dla przedsiębiorców

Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała komunikat skierowany do pracodawców, przedsiębiorców i innych osób, które organizują pracę innym. Znajdują się w nim zalecenia dotyczące bezpiecznego wznawiania działalności gospodarczej i powrotu do normalnego funkcjonowania zakładu pracy. O co powinien zadbać pracodawca, by powrót do pracy był bezpieczny dla pracowników, kiedy pandemia koronawirusa jeszcze nie wygasła?

📢 Bluszczyk kurdybanek - chwast, zioło i przyprawa w jednym. Zobacz, jak go wykorzystać

Bluszczyk kurdybanek to roślina zielna, która usprawnia nasze trawienie i wzmacnia odporność. Prezentujemy właściwości bluszczyku, który nie ma praktycznie nic wspólnego z popularnym bluszczem, rosnącym w domu w doniczce. Nawet tym w wersji mini.

📢 Koronawirus w woj. zachodniopomorskim. Nowe przypadki - 07.05.2020

Sanepid poinformował w czwartek, 7.05.2020 o kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie zachodniopomorskim.

📢 Rośliny, które odstraszają komary. Rabata, że komar nie siada. Posadź te rośliny, a odstraszysz komary

Muchy i komary to najmniej przyjemny aspekt ciepłych dni. Zanim przejdziemy do eksterminacji, spróbujmy je odstraszyć. Może na początek estetycznie: kwiatem? Polecamy ładne i pożyteczne rośliny, których komary i muchy nie znoszą.

📢 Kometa c/2020 F8 SWAN i kwiatowa pełnia księżyca. Jakie wydarzenia astronomiczne czekają nas w maju?

W maju 2020 czeka nas prawdziwy spektakl astronomiczny. Fanów nocnego nieba spotka nie lada gratka – pod koniec miesiąca być może będziemy mogli obserwować kometę SWAN zbliżającą się do Ziemi. Kometa aktualnie jest widoczna z południowej półkuli. Pod koniec miesiąca pojawi się jednak na naszej części nieba. W maju oprócz komety fani astronomii będą uradowani deszczem spadających gwiazd oraz ciekawą pełnią. Kiedy i gdzie oglądać zbliżające się wydarzenia astronomiczne? Wyjaśniają astronomowie z Obserwatorium Astronomicznego UJ - Elżbieta Kuligowska i Tomasz Kundera oraz astronom z Planetarium Śląskiego - Damian Jabłeka.

📢 Kasztany kwitną, a ławki puste. Jak kiedyś wyglądały egzaminy dojrzałości w Polsce? Matura na starych fotografiach

Polscy maturzyści zdają egzamin dojrzałości od XIX wieku. W 2020 roku pierwszy raz od wielu lat matury nie odbędą się wraz z zakwitnięciem kasztanowców. Ze względu na bezpieczeństwo maturzystów i osób odpowiedzialnych za przygotowanie egzaminów podczas pandemii COVID-19, rząd zapowiedział zmianę terminu. Sale, w których miały odbywać się egzaminy, są dziś puste. Jak wyglądały 100 lat temu?

📢 Skuteczne środki do sprzątania, które znajdziesz w domu

Sprzątanie domu przy wykorzystaniu środków, które przeważnie mamy pod ręką jest tanie, ekologiczne i skuteczne. Produkty takie jak: soda, ocet, sól, kuchenna, kwasek cytrynowy, itp. pozwalają utrzymać dom w idealnej czystości. Poniżej prezentujemy 7 super skutecznych domowych środków do sprzątania i podpowiadamy, co można nimi wyczyścić.

📢 Matura w maju jedynie dla kasztanowców MEMY. Egzaminy maturalne w czerwcu. Tak koronawirus odmienił oblicze matur. Matura 2020 na wesoło

Matura 2020 zwykle odbywała się zaraz po majówce. Rok 2020 będzie jednak w tej kwestii wyglądał zupełnie inaczej. Wszystko przez koronawirusa, który odmienił oblicze matur. Zobacz memy, które z przymrużeniem oka oceniają sytuację związaną z maturami. Przypomnijmy, że z związku z pandemią koronawirusa, decyzją MEN egzaminy maturalne przesunięto na czerwiec, natomiast matury ustne w tym roku się nie odbędą.

📢 Katastrofa kolejowa w Reptowie. 23 lata temu zginęło 12 osób ARCHIWALNE SKANY I ZDJĘCIA

5 maja minęły 23 lata od jednej z największych katastrof kolejowych w Polsce. W podstargardzkim Reptowie wykoleił się pociąg Barbakan. Zginęło 12 osób. Przedstawiamy skany archiwalnych wydań Głosu Szczecińskiego z maja 1997 roku i archiwalne zdjęcia Tadeusza Surmy ze szpitala, kiedy rannych odwiedzili arcybiskup i prezydent Stargardu.

📢 Luzowanie obostrzeń na świecie: jak Polska wypada na tle innych krajów? Życie w cieniu pandemii koronawirusa wchodzi w nowy etap

Po tygodniach, w których do listy obowiązujących obostrzeń dokładano kolejne i kolejne, przyszła pora na ich stopniowe łagodzenie. Na luzowanie ograniczeń, które wprowadzono, aby walczyć z pandemią koronawirusa, decydują się m.in. Włochy, Niemcy i Wielka Brytania. Jak będzie wyglądało życie w europejskich krajach w cieniu wciąż namacalnego zagrożenia?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pyrzyce.naszemiasto.pl Nasze Miasto