Policjant z pyrzyckiej drogówki po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Wiózł 10-letnie dziecko!

Karolina Nowak
Karolina Nowak
KPP Pyrzyce
Udostępnij:
Policjant z pyrzyckiej „drogówki”, po zakończonej służbie wracając do domu zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Kierujący Range Roverem jechał przysłowiowym zygzakiem. Miał 2 promile alkoholu.

Kierowca został zatrzymany na krajowej drodze nr 106 (na odcinku drogi między miejscowościami Okunica – Obryta).
Starszy sierżant Kamil Soroka, policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy, wracając po zakończonej służbie do domu, zauważył samochód, którego kierujący jechał niestabilnie, zjeżdżając do osi jezdni to wjeżdżając na pobocze drogi.

Jazda przysłowiowym „zygzakiem”, wzbudziła w funkcjonariuszu podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy.

Policjant bez chwili zastanowienia wyprzedził pojazd, po czym po wylegitymowaniu się zatrzymał kierowcę, który jak się okazało prowadził pojazd mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, ale za to posiada aktywny do 2025 roku zakaz prowadzenia pojazdów.

Bezmyślny 25-letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego w swoim samochodzie przewoził dwie pasażerki, w tym 10-letnie dziecko. Teraz o dalszym losie kierującego zadecyduje sąd. Za jazdę na podwójnym gazie w czasie obowiązywania aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów 25-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Dodaj ogłoszenie