MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Doświadczeni policjanci pożegnali się z mundurem. Przeszli na emeryturę [ZDJĘCIA]

Redakcja
We wtorek w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyło się pożegnanie grupy doświadczonej kadry kierowniczej. Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jacek Cegieła dziękował za wzorową, długoletnią służbę, piątce funkcjonariuszy odchodzącym na emeryturę.

Wyrazy uznania i podziękowania przekazane zostały dla odchodzącej w stan spoczynku mł. insp. Anny Kołodziej, która służbę w policji rozpoczęła w 1994 roku. W marcu 2009 roku objęła stanowisko Naczelnika Wydziału ds. Ochrony Informacji Niejawnych KWP w Szczecinie.

Odchodzi również mł. insp. Robert Rogowski. W policji pracował od 1993 roku. W 2013 został powołany na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego w KPP w Łobzie, które obejmował do lipca 2018 roku, a aktualnie pełnił obowiązki zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie.

Służbę zakończył również mł. insp. Robert Barański, radca Zespołu Międzynarodowej Współpracy Policji KWP w Szczecinie. Służbę rozpoczął w grudniu 1990 r. W 2006 powołany został na Oficera Łącznikowego Polskiej Policji w RFN i służył tam do października 2014 roku. Po powrocie do kraju objął kierownicze stanowisko w Zespole Międzynarodowej Współpracy KWP w Szczecinie.

W stan spoczynku odchodzi także mł. insp. Krzysztof Szpatowicz. Służbę w policji pełnił od 1991 roku. Od początku swojej pracy związany był ze strukturami dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Szczecinie. W 2014 roku awansował na stanowisko Naczelnika Wydziału dw. z Korupcją KWP w Szczecinie.

Na emeryturę odchodzi podinsp. Jolanta Powchowicz. Służbę rozpoczęła latem 1991 roku. Od początku była związana z pionem zwalczania przestępczości gospodarczej. Po kilkunastu latach przeniesiona została do Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Szczecinie, a od lipca 2016 mianowana została na stanowisko zastępcy naczelnika tego wydziału.

ZOBACZ TEŻ: Czy przez 10 lat na naszych drogach zrobiło się bezpieczniej? [STATYSTYKI]

Mniej wypadków, zabitych i rannych. Wciąż duża liczba pijanych kierowców – oto jak zmieniało się bezpieczeństwo na drogach przez ostatnie dziesięć lat. Oto statystyki.

Wypadki

W 2009 roku na zachodniopomorskich drogach doszło do 1818 wypadków. Rok temu było ich ich już 1129. 

Według policji wpływ na tak duży spadek miały trzy aspekty: droga, samochód i człowiek.

- Droga dlatego, że przez dekadę znacznie polepszyła się infrastruktura drogowa. Jeździmy po lepszych i bezpieczniejszych drogach. Samochód dlatego, że mamy coraz lepsze auta, wyposażone w lepsze środki bezpieczeństwa. Człowiek, dlatego, że nasze myślenie o bezpieczeństwie na drodze zmienia się na lepsze. I oczywiście nie bez znaczenia jest praca policjantów, który mają coraz lepszy sprzęt i metody pracy  – komentuje podinsp. Stanisław Sajko, ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Na zdjęciu: Wypadek na ul. Gdańskiej w Szczecinie. Jak do tego doszło? Ten film sporo wyjaśnia [WIDEO]

Czy przez 10 lat na naszych drogach zrobiło się bezpieczniej...

Kto dostał mandat, kto stracił "prawko"... Policja podsumowa...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Doświadczeni policjanci pożegnali się z mundurem. Przeszli na emeryturę [ZDJĘCIA] - Szczecin Nasze Miasto

Wróć na pyrzyce.naszemiasto.pl Nasze Miasto